4 עובדות מפתיעות על כלבים

עובדות מפתיעות על כלבים

כותב התוכן בעמוד הוא בעל נסיון עשיר בטיפול בכלבים במוצרים לכלב. לכל שאלה אנו זמינים עבורכם בכל עת בעמוד צור קשר. תהנו

 הידעתם שלכלבים יש חוש זמן או שחוש הריח שלהם רגיש כמעט פי 100,000 משלנו? צלול לתוך הפוסט הזה בבלוג כדי לגלות 4 עובדות מרגשות על חברינו הכלבים שישאירו אותך נדהם!

1. ‘אף של כלב יודע הכי טוב’ – כמה חזק חוש הריח של כלב?

זה לא סוד שלכלבים יש חוש ריח מדהים, אבל עד כמה הוא חזק? תתכוננו להיות מופתעים! חוש הריח של כלב מוערך בעוצמה בין 10,000 ל-100,000 פעמים יותר מזה של אדם. כן, קראתם נכון! היכולת המדהימה הזו נובעת בעיקר מהעובדה שלכלבים יש עד 300 מיליון קולטני ריח באף, לעומת 6 מיליון בלבד שלנו.

כדי לשים את זה בפרספקטיבה, חשבו על פיצה. כשאנחנו מריחים פרוסת פיצה, אולי נוכל לזהות את הריח הכללי של התוספות והרוטב. אבל עבור כלב, זה כאילו יש לו ריח-חזון מוגדש. הם יכולים להבחין בכל מרכיב בנפרד, מהאורגנו על הקרום ועד הגבינה והפפרוני. לא פלא שהם כל כך מתרגשים כשהם קולטים ריח של משהו טעים!

אבל זה לא קשור רק לאוכל. חוש הריח של הכלב משמש גם למגוון רחב של מטרות אחרות. הם יכולים לזהות מחלות מסוימות, כמו סרטן וסוכרת, רק על ידי הרחת נשימה או שתן של אדם. כלבי חיפוש והצלה יכולים לאתר נעדרים או ניצולים באזורי אסון על ידי מעקב אחר שבילי הריח שלהם. ובל נשכח את העבודה המדהימה שעושים כלבי רחרח באיתור סמים, חומרי נפץ ואפילו פשפשי מיטה!

1. תמונה של כלב מרחרח פרח, מציג את חוש הריח החזק שלו.
1. כלב מרחרח פרח, מציג את חוש הריח החזק שלו.

2. ‘כלבים והשעונים הביולוגיים שלהם – האם כלבים מבינים זמן?’

כלב יכול לישון במיטה לכלב הרבה זמן, לפעמים יותר מידי זמן. אבל, האם תהיתם פעם אם לכלבים יש תחושת זמן? זה נושא מרתק שהדהים חוקרים ובעלי כלבים כאחד. אמנם כלבים אולי לא לגמרי מבינים את מושג הזמן באותה דרך שאנחנו מבינים, אבל יש להם גרסה משלהם של שעון ביולוגי.

לכלבים יש יכולת מולדת לחוש שגרה ודפוסים. הם יכולים לצפות מתי הגיע הזמן לטיול היומי שלהם או מתי האדם האהוב עליהם עומד להגיע הביתה מהעבודה. הסיבה לכך היא שכלבים רגישים מאוד לרמזים סביבתיים ויש להם חוש התבוננות חד. הם יכולים לקלוט שינויים עדינים בהתנהגות שלנו או בסביבה שמסביב, ולסמן להם שאירועים מסוימים עומדים להתרחש.

בנוסף, לכלבים יש חוש מדהים של שפת גוף והם מאסטרים בקריאת הרגשות שלנו. הם יכולים לחוש מתי אנחנו לחוצים, שמחים או עצובים, ולעתים קרובות הם מתאימים את התנהגותם בהתאם. היכולת הזו לפרש רמזים אנושיים תורמת גם להבנת הזמן שלהם. לדוגמה, אם אנו עוזבים באופן עקבי לעבודה באותה שעה בכל יום, הכלב שלנו עשוי להתחיל לקשר התנהגויות או פעולות מסוימות לזמן הספציפי הזה ולצפות את עזיבתנו.

למרות שלכלבים אין מושג של שעות, דקות או שניות, יש להם תחושה של משך זמן. הם יכולים לתפוס את חלוף הזמן על סמך משך פעילויות או אירועים מסוימים. לדוגמה, אם הבעלים שלהם נעדר לתקופה ממושכת, הם עשויים להפגין סימנים של חרדת פרידה או התרגשות עם שובם. זה מצביע על כך שיש להם הבנה מסוימת לגבי משך הזמן שהיו בנפרד.

3. ‘האם חם לכלב שלך? – איך כלבים מזיעים?’

אולי תופתעו לגלות שכלבים לא מזיעים כמו בני אדם. בעוד שיש לנו בלוטות זיעה בכל הגוף, לכלבים יש מנגנון שונה לוויסות טמפרטורת הגוף שלהם. כלבים מקררים את עצמם בעיקר באמצעות התנשפות. כאשר כלב מתכנס, הלחות מתאדה מהלשון ומדרכי הנשימה שלו, ועוזרת להפיג חום ולהוריד את טמפרטורת הגוף.

בניגוד לבני אדם, לכלבים יש רק כמה בלוטות זיעה הממוקמות בכפותיהם. בלוטות הזיעה הללו מייצרות כמות מינימלית של זיעה, שאינה מספיקה כדי לקרר אותן ביעילות. במקום זאת, כלבים מסתמכים על שיטות אחרות כדי להישאר קרירים במזג אוויר חם. הם מחפשים צל, שוכבים על משטחים קרירים, ועשויים אפילו לחפור בורות כדי לחשוף אדמה קרירה יותר.

התנשפות היא הדרך העיקרית שבה כלבים מקררים את עצמם, מכיוון שהיא מאפשרת החלפת אוויר חם לאוויר קריר יותר. כאשר כלב מתנשף, קצב הנשימה שלו עולה, והם סופגים יותר חמצן. תהליך זה עוזר להזרים אוויר בגופם ולשחרר חום. בנוסף, התנשפות גם עוזרת לכלבים לשחרר עודפי לחות ומים דרך הנשימה שלהם, ומסייעת עוד יותר בקירורם.

חשוב לציין כי התנשפות מוגזמת אצל כלבים יכולה לפעמים להעיד על התחממות יתר או בעיה בריאותית אפשרית. אם אתה מבחין שהכלב שלך מתנשף יתר על המידה, מזיל ריר יתר על המידה או מראה סימני מצוקה במזג אוויר חם, חיוני לנקוט באמצעים מיידיים כדי לקרר אותו ולפנות לטיפול וטרינרי במידת הצורך.

3. צילום תקריב של כפה של כלב, המראה את בלוטות הזיעה.
3. צילום תקריב של כפה של כלב, המראה את בלוטות הזיעה.

4. ‘ישן כמו כלב – האם כלבים חולמים?’

האם אי פעם צפיתם בכלב שלכם ישן ותהיתם אם הוא חולם? ובכן, התשובה עשויה להפתיע אותך. בדיוק כמו בני אדם, כלבים אכן חולמים! מחקר ותצפית הראו שכלבים חווים שלבי שינה שונים, כולל שנת תנועת עיניים מהירה (REM), הקשורה לחלום.

במהלך שנת REM, כלבים עשויים להפגין התנהגויות שונות המעידות שהם חולמים. אתה עשוי להבחין בכפותיהם מתעוותות, רגליהם נעות כאילו הן רצות, או אפילו לשמוע אותן מייבלות או נובחות בשנתן. התנהגויות אלה הן כולן סימנים לכך שהחבר הפרוותי שלך חולם באופן פעיל.

אבל על מה כלבים חולמים? למרות שאיננו יכולים לדעת בוודאות, מאמינים שכלבים חולמים על חוויות ופעילויות שעברו בזמן ערות. הם עשויים לחלום על צעצועים לכלבים שהבאתם להם, לרדוף אחרי סנאים, או אפילו על אינטראקציה עם בני האדם האהובים עליהם. מרתק לחשוב שלחברינו ארבע הרגליים יש עולם חלומות משלהם בדיוק כמונו.

משך ותדירות החלומות של כלב יכולים להשתנות. גורים וכלבים צעירים יותר נוטים לחלום חלומות חיים ותכופים יותר, בעוד שכלבים מבוגרים עשויים לחלום בתדירות נמוכה יותר. חשוב לציין שכלבים, כמו בני אדם, זקוקים לשינה רציפה כדי לנוח ולהיטען מחדש, ולכן עדיף לתת להם לישון בשקט מבלי להפריע להם במהלך תרדמתם מלאת החלומות.

אז הנה, 4 עובדות מפתיעות על כלבים שכנראה לא ידעתם קודם. מחוש הריח המדהים שלהם ועד לדרך הייחודית שלהם “להזיע”, כלבים לא מפסיקים להדהים אותנו עם התכונות המרתקות שלהם. ככל שאנו ממשיכים ללמוד וללמוד יותר על חברינו הפרוותיים, מי יודע אילו עוד עובדות מדהימות אנו עלולים לחשוף?

אהבתם שתפו את הפוסט

WhatsApp
Facebook
Twitter
Email
Welcome Belle-Online

קולקציה חדשה

בואו להנות מעד 30% הנחה

קטגוריות מובילות

מוצרים חמים

בואו לעקוב אחרינו

קבלו את העדכונים האחרונים

הירשמו לניוזלטר השבועי שלנו

אין דואר זבל, רק עדכונים חמים  והודעות על מוצרים מובילים וחדשים.
פוסטים נוספים
יש לנו עוד בשבילכם
מיטות ומזרנים לכלבים

מיטות ומזרנים לכלבים

Beds And Mattresses For Dogs

בגדים לכלבים

בגדים לכלבים

Clothes For Dogs

קולרים רצועות ורתמות לכלבים

קולרים רצועות ורתמות לכלבים

Collars, Leashes, Harnesses For Dogs

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה ריקה
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   Available Coupons
   belle_5 Get 5% off
   דילוג לתוכן