מה אסור לכלבים לאכול

מה אסור לכלבים לאכול

כותב התוכן בעמוד הוא בעל נסיון עשיר בטיפול בכלבים במוצרים לכלב. לכל שאלה אנו זמינים עבורכם בכל עת בעמוד צור קשר.

◄ מה אסור לכלבים לאכול

מה אסור לכלבים לאכול

האם מותר לתת לכלב שוקולד?

לא. שוקולד זה מתוק, זה טעים, זה מנחם וזה רעיל לכלבים. תאוברומין הוא מרכיב של צמח הקקאו שנמצא בשוקולד שאנחנו אוכלים. הוא לא רעיל לבני אדם אבל עבור כלבים, שמערכת העיכול שלהם שונה משלנו, זה רעל. במקרים קלים יותר (בכמויות קטנות) הוא גורם להקאות, שלשול וצמא וכאשר מדובר בכמויות גדולות הוא כבר גורם להתקפים אפילפטיים, התקפי לב, דימומים פנימיים ומוות.

האם מותר לתת לכלב פירות?

פירות מסוכנים לכלבים. ענבים מכילים חומר שיכול לגרום לנזק בכליות, דיכאון, חולשה והקאות; אבוקדו, שכלבים אוהבים מאוד, מכיל חומר שיכול לגרום לבעיות עיכול חמורות; יש להימנע גם מאפרסקים, שזיפים ובכלל פירות עם גלעינים גדולים שיכולים להיתקע במערכת העיכול של הכלב.

האם מותר לתת לכלב ירקות?

ירקות מסוכנים לכלבים בצל ושום יכולים לגרום להקאות, חולשה וריח רע מהפה וממקומות אחרים בגוף; קלחי תירס יכולים להיתקע במערכת העיכול.

האם מותר לתת לכלב מוצרי חלב?

חלב ומוצריו לא מומלצים לכלבים. כמו בני אדם, יש כלבים שרגישים ללקטוז. הם יסבלו משלשול ובמקרים קשים גם מחולשה ותופענה אצלם אלרגיות למזונות אחרים.

האם מותר לתת לכלב ביצים לא מבושלות?

ביצים לא מבושלות עלולות להכיל סלמונלה.

האם מותר לתת לכלב חטיפים מלוחים?

חטיפים מלוחים, ובכלל אוכל מלוח: המלח גורם לצימאון, הצימאון מוביל לשתייה מרובה, השתייה מובילה להשתנה מרובה והשתנה מרובה גורמת למחסור בנתרן שיכול לגרום להקאות, דיכאון, רעידות ושבץ. מצד שני, אכילה של חטיפים מלוחים יכולה פשוט לגרום לעודף נתרן בגוף ולהרעלת מלח.

האם מותר לתת לכלב אספרגוס?

אספרגוס – למעשה ירק זה אינו רעיל עבור כלבים, אך אכילתו מסוכנת כיוון שהאספרגוס עשוי לפצוע את הפה והבטן של הכלב והוא אינו נעים לאכילה עבורו.

האם מותר לתת לכלב אפרסק, משמש, אפרסמון ושזיף?

אפרסק, משמש, אפרסמון ושזיף – החלקים הבעייתיים עבור כלבים בפירות אלו הם הליבה ובה גם הזרעים והגרעינים. חלקים אלו הנמצאים באפרסקים, שזיפים, משמשים ואפרסמונים עלולים לגרום לבעיות במעי הדק אצל כלבים. אצל אפרסקים ושזיפים, באופן ספציפי, אזורים אלו מכילים ציאניד הרעיל לכלבים וגם לבני אדם. בעוד אנחנו, האנשים, יכולים להימנע מאכילת אזורים אלו, הכלבים לא ולכן יש להגיש לכלב פרי נקי מגרעינים וזרעים.

האם מותר לתת לכלב קוקוס ושמן קוקוס?

קוקוס ושמן קוקוס – במקרה של אכילת קוקוס מעובד (קוקוס מיובש, מוצרי חלב ושמן קוקוס) בכמויות קטנות, לא צפוי נזק לכלבך. במקרה של אכילת קוקוס טרי, האכילה עלולה לגרום לכאבי בטן חזקים צואה רכה ושלשולים בגלל השמנים הרבים שיש בפרי הטרי. בנוסף, מי הקוקוס מכילים אשלגן רב בכמות שאינה טובה לכלבים. לכן אנחנו ממליצים למנוע קוקוס מכלבכם עד כמה שאפשר.

◄ מה אסור לתת לכלבים

מה אסור לתת לכלבים

האם מותר לתת לכלב אגוזים, שקדים ואגוזי מקדמיה?

אגוזים, כולל שקדים, אגוזים ברזילאיים ופקאנים מכילים כמויות גדולות של שמנים ושומנים היכולים לגרום לשלשולים והקאות ואף לדלקת חריפה בלבלב (פנקראטיטיס). אגוזי מקדמיה בפרט עלולים לגרום לחולשה, דכאון, הקאות, רעידות ואף היפו-תרמיה אצל כלבים. לרוב, הסימנים מופיעים בתוך 12 שעות מרגע הבליעה ויכולים להימשך עד 48 שעות.

האם מותר לתת לכלב בצל ושום?

בצל ושום – בצל לסוגיו (בצל יבש לבן, בצל יבש סגול, בצל ירוק, עירית וכד’) ושום עלולים לגרום לגירוי במערכת העיכול ונזק לתאי הדם האדומים של הכלבים. אכילת בצל ושום בקרב כלבים יכולה להרעיל אותם ויש למנוע באופן מוחלט אכילה של בצל ושום. רעילות מאובחנת לרוב בהתנהגות הכלב- הכלב יהיה היסטרי ולא שקט. הרעלה שכזו ניתן לזהות על ידי בדיקה רפואית של ווטרינר. במקרה שבו כלבכם האהוב אכל בצל או שום יש לפנות ישירות לווטרינר.

האם מותר לתת לכלב עגבנייה?

עגבנייה – לא כל חלקי העגבנייה רעילים לכלבים, אך יש להימנע מלתת את הירוק למאכל. חלקה האדום של העגבנייה אינו מזיק לכלבים, אך חלקיה הירוקים מכילים חומר בשם סלונין המזיק לבריאות הכלב. כיוון שלא ניתן להפריד באופן מוחלט, יש להימנע לחלוטין מלתת לכלבכם עגבנייה.

האם מותר לתת לכלב תפוחי אדמה?

תפוחי אדמה – בדומה לעגבנייה, גם בחלקם הירוק של תפוחי האדומה ובקליפות תפוחי האדמה מצוי הסלונין. בנוסף, יש להימנע לחלוטין מלתת תפוחי אדמה שאינם מבושלים לכלבים.

האם מותר לתת לכלב אבוקדו?

אבוקדו – אבוקדו הינו פרי שומני מאוד והוא מכיל חומר שנקרא “פרסין” שכמויות גדולות ממנו עלולות להיות רעילות אצל כלבים. חומר הפרסין נמצא בעלי האבוקדו וגם בזרעים, בקליפה ובאבוקדו עצמו. על כן יש להרחיק כלבים מאבוקדו לחלוטין.

האם מותר לתת לכלב ענבים וצימוקים?

ענבים וצימוקים – ענבים וצימוקים עלולים לגרום לכשל בכליות הכלבים ויש להימנע מהם לחלוטין. חשוב לציין כי אפילו מנה קטנה עלולה להסב נזק. ניתן לזהות לפי הקאות של הכלב המהווה סימן מוקדם. עלול לגרום לדיכאון וחולשה אצל כלבים.

האם מותר לתת לכלב פירות הדר?

פירות הדר – גבעולים, עלים, קליפות, פירות וזרעים של פירות הדר מכילים כמויות משתנות של חומצת לימון ושמנים אתריים שבאפשרותם לגרום לגירוי ואף דיכאון במערכת העצבים המרכזית, על כן יש להימנע מלתת את הפירות לכלבים במינונים גבוהים ואילו במינונים נמוכים, כגון אכילת הפרי בלבד, יכולים לגרום לקלקול קיבה קל.

◄ מה אסור לתת לכלב לאכול

מה אסור לתת לכלב לאכול, מה אסור לאכול לכלבים, מה אסור להביא לכלבים.

האם מותר לתת לכלב שוקולד, קפה, תה ומוצרים הכוללים קפאין?

שוקולד, קפה, תה ומוצרים הכוללים קפאין – בדומה לאלכוהול, כלבים לרוב לא ימשכו למוצרים הכוללים קפאין. קפאין בכמות גדולה יכולה להיות קטלנית ביותר עבור כלבים – זוהי הרעלה לכל דבר. ניתן לזהות את ההרעלה לפי הסימנים הבאים: היסטריה, חוסר מנוחה, נשימה מוגברת, דפיקות לב, רעד בשרירים, דימומים ועיוותים שונים. חשוב לשים לב למוצרים המכילים קפאין: קפה, תה, פולים ועלים של קפה, קקאו, משקאות אנרגיה, שוקולד, משקאות ממותקים כמו קולה. אפילו אכילת כמות קטנה ומינורית של שוקולד עלולה לגרום לכלב להרעלת שוקולד המאופיינת בהקאות, שלשולים וצמא מוגבר. בכמויות גדולות עלולות להופיע הפרעות בקצב הלב, רעידות, פרכוסים ואף מוות. במידה וישנו חשש כי כלבכם אכל שוקולד או צרך בצורה כזו או אחרת קפאין יש לפנות באופן בהול לווטרינר הקרוב למקום מגוריכם.

האם מותר לתת לכלב עצמות?

עצמות: כן, לתת עצם לכלב זה לא תמיד רעיון טוב. עצמות יכולות להיתקע בגרון או במעי ולגרום נזקים חמורים למערכת העיכול. מסוכנות במיוחד הן עצמות מבושלות שנסדקות בקלות ואז הכלב בולע שבבי עצם מסוכנים. גם שכשנותנים לכלב עצם, חשוב להשגיח עליו כדי לראות שעצם לא נשברת בצורה מסוכנת ופוצעת את הכלב. כמו כן, אכילה מהירה של עצם גדולה יכולה לגרום לבעיות עיכול חמורות ואפילו למוות.

◄ מה מותר ואסור לכלבים לאכול

מה מותר ואסור לכלבים לאכול

האם מותר לתת לכלב מלח?

מלח – לא מומלץ לתת לכלבים חטיפים ומאכלים מלוחים. אכילת מאכלים אלו יכולה לגרום לעודף נתרן בגוף, צימאון והשתנה מוגברים, הקאות, שלשולים, דכאון, רעידות ופרכוסים. במקרה קיצון עודף נתרן יכול לגרום למוות.

האם מותר לתת לכלב ממתקים?

ממתקים – ממתקים המכילים ממתיקים מלאכותיים, ממתקים המכילים ממתיקים רב-כהלים (כדוגמת קסיליטול) וכן גם מוצרי “דיאט” המכילים תחליפי סוכר שונים יכולים להזיק לכלבכם ולכן יש להישמר מלתת לכלבים לאכול ממתקים כדוגמת מסטיקים, סוכריות וכד’. אכילת מוצרים אלו יכולה לגרור כשל בכד בטווח הרחוק. בטווח הקרוב ניתן לזהות שלשולים, הקאות ועייפות ניכרת.

האם מותר לתת לכלב אלכוהול?

אלכוהול – לרוב הכלבים לא ירצו לשתות אלכוהול מראש, אך חשוב לדעת כי שתיית משקאות אלכוהוליים ואכילת מאכלים המכילים אלכוהול יכולה לגרום להקאות, שלשולים, פגיעה במערכת העצבים, קושי בנשימה ורעידות. בנוסף גם לחומציות מוגברת בדם, לתרדמת ואף למוות. אין לתת בשום מקרה אלכוהול לכלבים. במידה וישנו חשש כי כלבכם שתה אלכוהול יש לפנות באופן בהול לווטרינר הקרוב למקום מגוריכם.

האם מותר לתת לכלב בצק שמרים ומוצרי אפיה?

בצק שמרים ומוצרי אפיה – אכילת בצק שמרים וחומרי אפיה שונים יכולים להזיק לכלב. בצק השמרים יכול לתפוח בתוך מערכת העיכול של הכלב. כתוצאה מכך הבטן של הכלב תתנפח, דבר שיכול להזיק לבריאות הכלב בצורה משמעותית. בנוסף לכך, השמרים מייצרים אתנול וכתוצר לוואי מכך הכלב יכול להשתכר (ראו סעיף אלכוהול).

◄ מה מותר לכלבים לאכול

מה מותר לכלבים לאכול

אורז מבושל – אורז מבושל מוכר לנו כתרופת הפלא לקיבה רכה של הכלב. מבשלים את האורז ללא מלח וללא שמן ונותנים לכלב לאכול. אורז גם מופיע כמזון מרכזי בהרבה מזונות יבשים לכלבים.

תותים ופירות יער – תותים, אוכמניות ופירות יער הינם טובים לכלב, עשירים בוויטמינים. התותים עשירים בוויטמין C וכוללים אנזים המלבין את שיני הכלב. אוכמניות מכילות חומרים אנטי-דלקתיים. פירות אלו אמנם טובים לכלבים אבל בכמות מוגבלת כיוון שהם עתירים בסוכר. שימו לב כי יש להימנע מהגשת דובדבנים לכלבים.

בננה – בננות עשירות בסיבים וויטמינים ומינרלים רבים. ניתן לשלב בננות מעוכות עם האוכל הרגיל של הכלב שלך או לפנק אותו בפרוסה-שתיים מידי פעם.

מנגו – מנגו הוא מקור מעולה לוויטמינים ומינרלים, מוריד את הכולסטרול בדם ומחזק את המערכת החיסונית.

תפוז –  תפוזים הם חטיף מעולה לכלבים, כל עוד נותנים אותו במתינות. הוא דל קלוריות ועשיר בוויטמינים חיוניים.

אבטיח ומלון – אבטיח הוא קינוח מתוק ומעולה עבור כלבים. יש לשים לב שלא להאכיל את הכלב באבטיח המכיל גרעינים ולמנוע מהם לאכול את הקליפה הירוקה. רוב האבטיח הינו מים וכשם שהוא מקרר בני אדם בקיץ, כך גם הוא משפיע על כלבים. אבטיח מכיל אשלגן ונוגדי חמצון. המלון גם הוא טעים ובריא לכלבים בתנאי שמרחיקים את הגרעינים והקליפה. מעבר לוויטמינים, המלון מכיל תכונות אנטי-דלקתיות וחומצה פולית.

שיבולת שועל – אם הכלב שלכם רגיש לדגנים, שיבולת שועל יכולה לתת מענה על מחסור בסיבים. יש לבשל את שיבולת השועל על בסיס מים.

חמאת בוטנים – מעדן אמתי עבור כלבים! החטיף האהוב, מעבר להיותו עשיר בשומנים בריאים, ויטמין A ו-B, הוא מעסיק את הכלב. אנחנו ממליצים למלא צעצוע קונג בחמאת בוטנים ולהקפיא. התוצאה: צעצוע וחטיף שמעסיק את הכלב זמן רב.

בטטה – גם בטטות הן מרכיב נפוץ במזון יבש לכלבים. הבטטה קלה לעיכול, עשירה בוויטמין A. יש לזכור כי עודף וויטמין A יכול לגרום לחולשה אצל כלבים ולכן לא כדאי לתת יותר מידי.

לסיכום:

ישנם מזונות שבטוחים לאכילה עבור כלבים, מנגד יש מאכלים שעדיף להימנע מהם וכאלה שמסוכנים מאוד. במידה ואתם רוצים לשלב מאכלים שמותר לכלבים עם המזון היבש הקבוע, אנחנו ממליצים לעשות זאת בהדרגה ובצורה מבוקרת כדי שתוכלו לשים לב לתופעות לוואי או תגובות אלרגיות שונות. ברשימת המזונות המותרים מופיעים מאכלים רבים, אך יש לזכור שהכמות משחקת כאן תפקיד משמעותי; אין להפריז בכמויות במזונות הללו, בנוסף הדבר יכול למנוע עלייה במשקל ותופעות נוספות מהן אנחנו מבקשים להימנע. אנחנו ממליצים להיוועץ עם ווטרינר בנוגע למזונות הספציפיים שיכולים להתאים לכלבך האהוב.

אהבתם שתפו את הפוסט

WhatsApp
Facebook
Twitter
Email
Welcome Belle-Online

קולקציה חדשה

בואו להנות מעד 30% הנחה

קטגוריות מובילות

מוצרים חמים

בואו לעקוב אחרינו

קבלו את העדכונים האחרונים

הירשמו לניוזלטר השבועי שלנו

אין דואר זבל, רק עדכונים חמים  והודעות על מוצרים מובילים וחדשים.
פוסטים נוספים
יש לנו עוד בשבילכם
מיטות ומזרנים לכלבים

מיטות ומזרנים לכלבים

Beds And Mattresses For Dogs

בגדים לכלבים

בגדים לכלבים

Clothes For Dogs

קולרים רצועות ורתמות לכלבים

קולרים רצועות ורתמות לכלבים

Collars, Leashes, Harnesses For Dogs

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה ריקה
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   Unavailable Coupons
   belle10 Get 10% off
   דילוג לתוכן